Warning: session_start(): open(/var/www/www/helysegek.hu/tmp//sess_fq36cahk3k6gn6uf2kh5jrulv2, O_RDWR) failed: Disc quota exceeded (69) in /var/www/www/helysegek.hu/www/main.php on line 22
Hírek Hirdetések Hírcom hírek bulvár sport belföld külföld kultúra technika művészet politika gazdaság pénz bank - hicom hírek - 10 dolog amit a motorsport rajongóknak tudni kell a hétvégéről A hírek itt kezdődnek! HírCom.hu

2013-06-20 14:18:04

Kedvencekhez Adrenalin Szfeszt Győr - (2013. június 20. - 2013. június 23.)

Gourmet Fesztivál 2013 Budapest

Május 30. és június 2. között ismét a Millenáris Parkba várja vendégeit a legnívósabb és legváltozatosabb hazai gasztrorendezvény, a Gourmet Fesztivál.

Weblap ajánló

10 dolog amit a motorsport rajongóknak tudni kell a hétvégéről 10 dolog amit a motorsport rajongóknak tudni kell a hétvégéről
2012-10-15 12:58:22

10 dolog amit a motorsport rajongóknak tudni kell a hétvégéről

Az elmúlt hétvégén számos nemzetközi, illetve hazai autó- és motorsport rendezvény is zajlott a világ versenypályáin. Tíz fontos hír, amely ezekhez kapcsolódik, és amelyet minden rajongónak ismernie kell.

1.Sebastian Vettel immáron zsinórban harmadszor is győzni tudott, most a Koreai Forma-1-es Nagydíjon. Mivel világbajnokságbeli legfőbb riválisa, Fernando Alonso csak harmadik lett, így a német pilóta egyúttal át is vette a vezetést az egyéni ponttáblán.

2. Alonso menedzsere, az egykoron a Renault csapatvezetőjeként a spanyol pilótával két világbajnoki címet is szerzett Flavio Briatore szerint védence idei esélye a világbajnoki címre jelenleg nem valami fényes, mindössze 30 százalék.

3. Lehet, hogy meglepő, de a Lotus csapatfőnöke ad még egy esélyt Romain Grosjeannak, és nem küldi el a csapattól. Pedig a sok hiba miatt erre lehetett volna számítani.

4. Tele a hócipője a meggondolatlanul cselekvő fiatalokkal a brit világbajnoknak. Ezúttal Kamui Kobayashi húzta ki nála gyufát.

5. Dani Pedrosának ismét sikerült közelebb kerülnie Jorge Lorenzóhoz a bajnokságban, ma öt pontot hozott rajta, és már csak huszonnyolc a lemaradása. Jorge Lorenzo ezúttal sem ment bele a csatározásba, még így kényelmesnek mondható az előnye, bár a hibázás ezután már nem nagyon fér bele. A dobogó legaljára idén másodszor Alvaro Bautista állhatott fel.

6. A Sanremo ralin rajt-cél győzelmet aratott Giandomenico Basso. Az olasz versenyzőben régóta lappangott egy futam első hely, azonban ennyi időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megtalálja a számára legkézenfekvőbb márkát. Nos, a Ford Fiestában társára lelt, és hazai pályán dupla örömmel ünnepelhettek a szombat délutáni célban.

7. A Turán Frigyes, Zsiros Gábor kettős a hat IRC-pontot érő hetedik helyen ért célba a legendás San Remo-ralin, amelynek szerpentinjein a szakértők szerint a helyiek tapasztalata döntő. Ehhez képest Friciék most először versenyeztek itt – nem véletlen, hogy még az olaszok is gratuláltak!

8. Eddigi történetének legsikeresebb szezonján van túl a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team. Amíg a csapat élversenyzője, Győrfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában 27 pontjával összetettben a 16. helyen végzett, addig a 125 GP-ben induló Gyutai Adrián kategóriájában megnyerte Közép és Kelet-Európa legrangosabb sorozatának, az Alpok-Adria Bajnokságának összetettjét, valamint a hónap elején 20. lett az Európa-bajnokságon úgy, hogy a 33. helyről kellett elrajtolnia. A csapat másik két tagja, Kis Viktória (Superbike) és Nagy Győző (Superstock 600) sem lehet elégedetlen. Viki egyrészt az első magyar nőként szerzett pontot férfiak között egy nemzetközi verseny Superbike kategóriájában, másrészt a magyar bajnokság – szintén férfiak között – utolsó futamán eddigi legjobb köridejét elérve a 6. helyen végzett.

9. Hideggel és szakadó esővel indult a szombat Le Mans-ban, ahol a Kamion Európa-bajnokság idei utolsó versenyhétvégéjét rendezték. A második futamon Norbi jól kapta el a rajtot, de az első kör végén hibázott, így utolérte a mezőny, viszont onnantól hibátlanul, tanítanivaló módon versenyzett pilótánk. Ezúttal tehát Franciaországban, a világ egyik leghíresebb pályáján csendült fel a Magyar Himnusz.

10. Michelisz Norbi oktatott a Hungaroringen. Az autósokra leselkedő váratlan helyzetekre készíti fel a jogosítvánnyal rendelkezőket a Hungaroringen található Groupama Garancia Vezetéstechnikai Centrum, ahol a legtöbbet talán a frissen megszerzett vezetői engedéllyel rendelkezők tanulhatnak a legtöbbet.